Latest News

Zimowe aktywności w Zakopane

Wybierając się na święta Bożego Narodzenia lub w okresie ferii warto sprawdzić z jakich atrakcji będzie można skorzystać w Zimowej Stolicy Polski.

Zakopane oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku nie tylko latem, ale także i zimą. W końcu po to turyści przyjeżdżają do Zimowej Stolicy Polski, aby zakosztować zimowych atrakcji, o które trudno w innych częściach kraju.

Spacery w rakach i nartach śnieżnych

Bliskość szlaków w Tatrach, które po polskiej stronie nie są zamykane na zimę daje wyśmienitą okazję do pieszych wędrówek. Warto jednak zabezpieczyć się choćby w najmniejsze raczki. Dzięki temu bez trudu będzie można pokonać bardziej strome i śliskie podejścia w dolinkach.
Wybierając się wyżej warto pomyśleć o rakach i czekanie. Taki zestaw przyda nam się wchodząc na Kasprowy Wierch lub do schroniska w dolinie Pięciu Stawów Polskich.
Przed wyjściem należy jednak sprawdzić prognozę pogody oraz ilość śniegu. Może okazać się, że do wędrówki niezbędne będą rakiety śnieżne, aby nie zapadać się w głęboki i sypki śnieg.

Raj dla skitourowców

Tatrzańskie szlaki zimą zamieniają się w prawdziwy raj dla miłośników skitourowej turystyki. Dzięki specjalnemu materiałowi, który podpina się pod nartami można podchodzić pod wzniesienia bez obawy, że narty zaczną jechać do tyłu. Takie chodzenie umożliwiają także specjalne buty oraz wiązania.
Po wejściu na szczyt skitourowiecc odpina foki i po zapięciu wiązań oraz budów do zjazdu może już mknąć w dzikim terenie.

Narty biegowe

Coraz popularniejszą formą wypoczynku zimą stają się narty biegowe. Ta forma aktywności przyciąga coraz więcej amatorów, którzy całymi rodzinami zakładają narty, aby poślizgać się po śniegu.
W Zakopanem powstaje coraz więcej wypożyczalni nart, dzięki czemu nie trzeba się przejmować o to jak spakować sprzęt do bagażu.
W Zakopanem przygotowywane są trasy na górnej Równi Krupowej oraz w okolicach Wielkiej Krokwi. Można także podjechać do oddalonego o ok. 5 km Kościeliska, gdzie znajdują się największe trasy biegowe.

Skutery śnieżne

Osoby, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę zimową porą koniecznie muszą się wybrać na wyprawę skuterami śnieżnymi. Dzikie tereny pęd wiatru i wirujący śnieg sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie. Oczywiście można wypożyczyć skuter i jeździć w kółko po wyznaczonym placu, ale zdecydowanie lepiej jest wybrać się na przejażdżkę z przewodnikiem po dzikich terenach Podhala.

W sezonie zimowym prowadzimy wycieczki po zboczach Gubałówki. Dzięki skuterom możemy dotrzeć w miejsca, w których praktycznie nie spotyka się ludzi – mówi o wyprawach na skuterach śnieżnych Jan Pieprzak z firmy Snowdoo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top